TP-LINK zaradil do ponuky všestranný gigabitový router TD-W8980B s ADSL modemom

Slovensko, Bratislava – 19. 3. 2015 – Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé a stredné firmy, predstavuje na slovenskom trhu nový router N600 s ADSL2+ modemom, podporou bezdrôtového pripojenia s rýchlosťou až 600 Mbit/s a gigabitovým Ethernetom. Kompaktný router s označením TP-LINK N600, ktorý výrobca zahalil do elegantného čierneho prevedenia, zastúpi prácu hneď niekoľkých sieťových zariadení. Menovite zvláda funkcie ADSL2+ modemu, NAT firewallu, 600Mbit/s bezdrôtového prístupového bodu, tlačového servera a s pripojeným dátovým úložiskom aj FTP servera.

TP-LINK N600 (TD-W8980B) je robustné multifunkčné zariadenie, ktoré kompletne zaistí vysokorýchlostné pripojenie domácnosti k internetu prostredníctvom domácej bezdrôtovej alebo metalickej siete. V rámci nej je navyše možné zriadiť zabezpečenú virtuálnu privátnu sieť až s desiatimi tunelovými pripojeniami zároveň, takže sa používatelia môžu bez obáv o bezpečie svojich dát pripojiť odkiaľkoľvek, z domu aj na cestách. Pomocou dvoch USB portov môžu navyše zdieľať tlačiarne, súbory a média vnútri siete alebo cez internet.

Pripojenie k internetu je možné zaistiť dvoma spôsobmi: cez ADSL alebo prostredníctvom metalickej siete Ethernet. Bezdrôtová sieť Wi-Fi pracuje v zhode so štandardom 802.11n a ponúka prenosovú rýchlosť až 600 Mbit/s. Výhodou zariadenia TP-LINK N600 je súčasná podpora dvoch pásiem, kedy v „tradičnom“ pásme 2,4 GHz môžu prebiehať jednoduché úlohy (ako je napríklad odosielanie e-mailov), zatiaľ čo činnosti náročnejšie na prenosovú kapacitu (napríklad streamovanie HD videa alebo hranie online hier) zaistí menej rušené pásmo 5 GHz. Pripojenie do metalickej siete je možné realizovať prostredníctvom štyroch gigabitových LAN portov.

Správca siete môže riadiť prevádzku prideľovaním kapacity každému pripojenému zariadeniu na základe jeho IP adresy takým spôsobom, aby malo zariadenie s kľúčovými funkciami stanovenú adekvátnu prioritu a zároveň aby žiadne zariadenie výrazne neobmedzovalo priepustnosť siete smerom k ostatným používateľom.

Kľúčové vlastnosti

  • Multifunkčné zariadenie: ADSL2+ Modem, NAT Router, štvorportový gigabitový prepínač a bezdrôtový prístupový bod kategórie N.
  • Súčasná prevádzka dvoch pásiem Wi-Fi 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou priepustnosťou až 600 Mbit/s.
  • 2 USB porty pre zdieľanie dátového úložiska (Samba alebo FTP), tlačový server, mediálny server.
  • ADSL alebo Ethernet WAN pre variabilitu pripojenia k internetu.
  • Riadenie rýchlosti jednotlivých LAN portov.
  • Jednoduché nastavenie a inštalácia.
  • SPI a NAT firewall chráni koncové zariadenia proti útokom z internetu.
  • Zabezpečenie šifrovaním WPA-PSK/WPA2-PSK, možnosť aktivácie jediným stlačením tlačidla WPS.
  • Možnosť vypnutia bezdrôtovej siete tlačidlom na zariadení.