TP-LINK uvádza na trh cloudovú bezpečnostnú kameru NC200 pre domácnosti či malé kancelárie

Slovensko, Bratislava – 16. 6. 2015 – Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh Wi-Fi kameru TP-LINK NC200. Novinka slúži ako bezdrôtovo pripojené cloudové monitorovacie zariadenie, ktoré umožňuje vzdialené sledovanie priestoru z ľubovoľného mobilného zariadenia alebo počítača. Zároveň funguje ako bezdrôtový opakovač signálu pre posilnenie miestnej Wi-Fi siete.

Sledovanie domácnosti alebo firmy odkiaľkoľvek

Sledovať obraz z kamery NC200 je možné v reálnom čase ako aj s pomocou aplikácie tpCamera pre inteligentné telefóny či tablety s operačným systémom Apple iOS alebo Android, tak aj z ľubovoľného počítača pripojeného k internetu. Typickým využitím teda bude napríklad zabezpečenie domácnosti alebo kancelárie po dobu dovolenky alebo naopak chalúp mimo sezóny.

Systém streamuje obrazové dáta bezplatne prostredníctvom internetového portálu tplinkcloud.com. Pri detekovanom pohybe dokáže e-mailom zasielať okamžité upozornenia na narušenie priestoru, aby mohol používateľ ihneď reagovať napríklad privolaním polície. Zároveň umožňuje vzdialene zaobstarať statické fotografie, ktoré môžu pomôcť pri identifikácii páchateľa. Pre lepšie rozpoznanie tváre je možné obraz až 4x priblížiť.

Jednoduchá inštalácia, sprevádzkovanie a správa

Kamera TP-LINK NC200 svojím prevedením a kompaktnými rozmermi umožňuje variabilnú inštaláciu – ako aj na vodorovné povrchy (napr. pracovný stôl, skriňa apod.), tak aj montáž na stenu či strop – takže jednoducho pokryje požadovaný priestor. Vďaka bezdrôtovému pripojeniu odpadá nutnosť privádzať k zariadeniu kabeláž počítačovej siete. Na konfiguráciu a správu slúži uvedená aplikácia tpCamera alebo portál tplinkcloud.com. Nastavenie pripojenia do bezdrôtovej siete sa vykoná jednoducho stlačením tlačidla Wi-Fi Protected Setup (WPS).

Kamera TP-Link NC200 je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 39,96 EUR vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti:

 • Stabilné a rýchle bezdrôtové pripojenie 300 Mbit/s
 • Cloudové riešenie eliminuje nutnosť vlastnej DVR infraštruktúry
 • Automatické upozorňovanie na pohyb v priestore
 • Prístup k obrazu z kamery v reálnom čase z mobilnej aplikácie alebo internetového prehliadača
 • Správa zariadení pomocou aplikácie tpCamera alebo cez portál tplinkcloud.com
 • Čistý a ostrý obraz vďaka snímaču CMOS 1/4” s progresívnym skenovaním
 • Kompresia MJPEG v reálnom čase umožňuje prispôsobenie rýchlosti pripojenia
 • 4x digitálny zoom pre detailné priblíženie
 • Integrovaný mikrofón
 • Jednoduché nastavenie bezdrôtovej siete stlačením jediného tlačidla
 • Rozšírenie pokrytia bezdrôtovej siete vďaka funkcii Wi-Fi opakovača