TP-LINK uvádza na slovenský trh dvojpásmový repeater Wi-Fi signálu RE210 s rýchlosťou až 750 Mbit/s

Slovensko, Bratislava – 27. 4. 2014 – Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh dvojpásmový repeater (opakovač) Wi-Fi signálu RE210, ktorý podporuje štandard 802.11ac. Vďaka nemu dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 750 Mbit/s.

Repeater alebo tiež extender zlepšuje celkovú kvalitu signálu Wi-Fi siete a zaisťuje pokrytie na miestach, kde bol signál slabý alebo nedostupný. Model TP-LINK RE210 je vybavený aj štandardným ethernetovým portom, takže môže slúžiť ako bezdrôtový adaptér pre zariadenia, ktoré nemajú zabudovaný Wi-Fi modul, napríklad Blu-ray prehrávače, herné konzoly alebo smart televízie.

Rýchle Wi-Fi do všetkých kútov

Wi-Fi repeater RE210 pracuje zároveň v pásmach 2,4 a 5 GHz a umožňuje rozšíriť pokrytie bezdrôtovou sieťou do celej domácnosti alebo kancelárie rýchlosťou až 750 Mbit/s (300 Mbit/s v pásme 2,4 GHz a 433 Mbit/s v pásme 5 GHz), čo plne postačuje pre náročné činnosti ako streamovanie HD videa, online hry, zálohovanie veľkých objemov dát a iné úlohy vyžadujúce značnú šírku pásma. Produkt je navyše vybavený inteligentným svetelným LED indikátorom sily signálu, ktorý pomáha nájsť pre repeater optimálne umiestnenie v miestnosti.

Rozšírenie siete tam, kde potrebujete

Malé rozmery a priame zapojenie do zásuvky umožňujú jednoduché prenášanie a zapojenie opakovača podľa aktuálnych potrieb. Vďaka kompaktnému prevedeniu so sklopnými anténami je možné repeater vziať aj so sebou na cesty a používať napr. v hoteli k posilneniu miestnej siete pri nedostatočnej kvalite spojenia.

Kľúčové vlastnosti:

  • Jednoduché pokrytie hluchých miest Wi-Fi signálom alebo rozšírenie siete do priestorov, kam nie je možné natiahnuť káble
  • Podpora všetkých Wi-Fi štandardov vrátane najnovšieho 802.11ac
  • Prenosy dát vo dvoch pásmach s celkovou rýchlosťou až 750 Mbit/s pre náročné aplikácie
  • Jednoduché uvedenie do prevádzky a možnosť prenášania podľa potreby vďaka kompaktnému prevedeniu so zapojením priamo do elektrickej zásuvky
  • Vďaka ethernetovému portu sa dá použiť ako Wi-Fi adaptér pre iné zariadenia
  • Zabezpečenie 64/128bitovým šifrovaním WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK chráni sieť pred bezpečnostnými hrozbami
  • Indikátor sily signálu pomáha vyhľadať vhodné umiestnenie