TP-LINK TL-WA855RE: univerzálny extender Wi-Fi signálu

Slovensko, Bratislava – 12. 2. 2016 – Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový výrobca sieťových prvkov pre domácnosti a malé kancelárie, uviedla na slovenský trh nový extender Wi-Fi signálu TP-LINK TL-WA855RE, ktorý ponúka prenosovú rýchlosť až 300 Mbit/s. Extender slúži k rozšíreniu pokrytia bezdrôtových sietí, eliminácii tzv. hluchých miest a celkovému zlepšeniu kvality signálu.

Extender (tiež repeater či opakovač) TP-LINK TL-WA855RE sa vyznačuje miniatúrnymi rozmermi a jednoduchým ovládaním pomocou jediného tlačidla. Maximálna podporovaná rýchlosť 300 Mbit/s v štandarde 802.11n plne postačuje pre plynulé prehrávanie videa vo vysokom rozlíšení, streamovanie hudby a hranie online hier.

Rozšírenie siete dvoma stlačeniami tlačidla

Malé rozmery a priame zapojenie do zásuvky umožňujú jednoduché prenášanie a zapojenie opakovača podľa aktuálnych potrieb používateľa. Extender TL-WA855RE je vybavený inteligentným LED indikátorom, ktorý farbou svojho svetla pomôže nájsť optimálne umiestnenie v interiéri. Pokrytie už existujúcej bezdrôtovej siete je možné rozšíriť jednoduchým stlačením tlačidla WPS na routeru a následne tlačidla Range Extender na opakovači.

Bezdrôtová sieť kdekoľvek potrebujete

TL-WA855RE môže fungovať tiež v režime prístupového bodu (AP). Po pripojení k sieti LAN štandardným ethernetovým káblom s konektorom RJ45 vytvorí miestnu WLAN sieť, ku ktorej je možné pripojiť ľubovoľné zariadenia – smartfón, tablet apod. Dokáže tak do určitej miery nahradiť napr. cestovný Wi-Fi router s mobilným pripojením.

Jednoduché ovládanie a univerzálna kompatibilita

Extender TP-LINK TL-WA855RE je možné ovládať buď prostredníctvom webového rozhrania, z ktorého je možné nastaviť všetky parametre pripojenia, zabezpečiť prístup a naplánovať časový harmonogram dostupnosti siete, alebo pomocou mobilnej aplikácie Tether určenej pre zariadenia so systémom Android 4.0 alebo vyšším, či iOS 7.0 alebo vyšším. Extender bezproblémovo spolupracuje so všetkými zariadeniami podporujúcimi štandardy 802.11 n/g/b, vďaka čomu je použiteľný v akejkoľvek už existujúcej bezdrôtovej sieti.

Extender TL-WA855RE je už teraz k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK a to za odporúčanú koncovú cenu 28,90 EUR.

Kľúčové vlastnosti:

  • Umožňuje jednoducho pokryť Wi-Fi signálom hluché miesta, alebo rozšíriť sieť do priestorov, kam nie je možné natiahnuť káble
  • Kompaktné prevedenie umožňuje jednoduché zapojenie priamo do elektrickej zásuvky a prenášanie podľa potreby
  • Inteligentný indikátor sily signálu pomáha vyhľadať ideálne umiestnenie repeateru
  • Rozšírenie siete je možné previesť stlačením jedného tlačidla
  • Externé antény zaisťujú rýchle a stabilné pripojenie
  • Možnosť nastavenia doby prevádzky a úsporného režimu
  • Plná kompatibilita so všetkými zariadeniami podporujúcimi štandardy 802.11n/g/b