TP-LINK predstavuje rýchly Wi-Fi router Archer MR200 s mobilným pripojením 4G LTE

Slovensko, Bratislava – 27. 10. 2015 Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, prichádza na slovenský trh s dvojpásmovým Wi-Fi routerom MR200. Novinka umožňuje vytvoriť rýchlu bezdrôtovú sieť s rýchlosťou prenosu až 733 Mbit/s a zároveň poskytuje prístup k internetu prostredníctvom technológie LTE s rýchlosťou až 150 Mbit/s. Zariadenie je možné použiť najmä tam, kde nie je k dispozícii rýchle pripojenie k internetu ako pre podnikové použitie (napríklad na firemných akciách či veľtržných stánkoch), tak aj pre domáce potreby na cestách či chatách a chalupách.

Široké pokrytie kvalitným signálom a rýchle pripojenie k internetu

Router TP-LINK MR200 umožňuje vytvoriť bezdrôtové siete v pásmach 2,4 GHz a
5 GHz s celkovou rýchlosťou až 733 Mbit/s, čo postačuje na prehrávanie streamovaného videa v HD kvalite, rýchle sťahovanie dát alebo videokonferenčné hovory viacerých používateľov zároveň. Vďaka mobilnému pripojeniu 4. generácie LTE je možné dosiahnuť rýchlosť pripojenia až 150 Mbit/s. K dispozícii je aj štandardný port WAN/LAN, ktorý prináša možnosť prepojenia ďalším modemom – káblovým, DSL alebo optickým.

Jednoduché sprevádzkovanie bez manuálnej konfigurácie

Pre sprevádzkovanie routeru stačí vložiť aktívnu 4G LTE SIM kartu pre integrovaný modem alebo pripojiť WAN/LAN kábel do štandardného portu RJ45 a celé nastavenie siete prebehne automaticky.

Router TP-LINK Archer MR200 je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 174,50 EUR.

Kľúčové vlastnosti

  • Zdieľanie 4G LTE pripojenia s rýchlosťou prenosu smerom k zariadeniu až 150 Mbit/s
  • Výkonné integrované antény zaisťujú stabilné Wi-Fi pripojenie a širšie pokrytie
  • Nevyžaduje konfiguráciu, stačí vložiť SIM kartu a zariadenie zapnúť
  • Umožňuje vytvoriť Wi-Fi siete v dvoch pásmach zároveň s rýchlosťou 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 433 Mbit/s (5 GHz), celkom teda až 733 Mbit/s
  • Výber rôznych typov pripojenia vďaka integrovanému portu LAN/WAN
  • Podpora pripojenia vo všetkých generáciách mobilných sietí