TP-LINK predstavuje prenosný štvorportový USB rozbočovač UH400 s rýchlosťou až 5 Gbit/s

Slovensko, Bratislava – 14. októbra 2015 Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových prvkov a počítačových doplnkov, uvádza na slovenský trh nový prenosný USB rozbočovač TP-LINK UH400. Novinka umožňuje súčasné pripojenie až štyroch externých zariadení prostredníctvom portov štandardu USB 3.0, ktorý ponúka až desaťnásobnú prenosovú rýchlosť oproti doteraz najrozšírenejšiemu USB 2.0.

Pripojte všetky periférne zariadenia zároveň

V dnešných počítačoch kvôli miniaturizácii a odľahčovaniu konštrukcie všeobecne ubúdajú vstupne-výstupné porty. Rozbočovač UH400 preto k portom dostupným v počítači alebo tablete pridáva ďalšie štyri pre pripojenie myši, klávesnice, flash diskov, externých pevných diskov, tlačiarní, mobilných telefónov, MP3 prehrávačov, fotoaparátov a ďalších zariadení. Všetky 4 porty najnovšieho štandardu USB 3.0 ponúkajú prenosovú rýchlosť až 5 Gbit/s, teda 10x vyššiu než dnes najrozšírenejší USB 2.0. Zároveň sú však spätne kompatibilné so všetkými zariadeniami štandardu USB 2.0 a staršieho USB 1.1.

Bezpečné riešenie, ktoré sa vojde do vrecka

Rozbočovač TP-LINK UH400 sa vyznačuje veľmi malými rozmermi a kompaktným prevedením, takže ho je možné jednoducho prenášať. Pripojovací kábel sa navyše zasúva do tela prístroja, takže pri transporte neprekáža a nehrozí jeho strata či poškodenie. Rozbočovač je vybavený viacnásobnou ochranou, ktorá zabraňuje možnému poškodeniu zariadenia pripojených pre dátové prenosy alebo dobíjanie.

Rozbočovač TP-LINK UH400 je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 14,50 EUR.

Kľúčové vlastnosti

  • 4 dátové porty štandardu USB 3.0 prenáša dáta rýchlosťou až 5 Gbit/s, teda 10x rýchlejšie než štandardné USB 2.0
  • Nevyžaduje dodatočné ovládače pre OS Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP, Mac OS X a Linux
  • Spätne kompatibilný s USB 2.0/1.1, rýchlosť obmedzená len parametrami pripojeného zariadenia