TP-LINK predstavuje inteligentný 48portový switch T1600G-52PS (TL-SG2452P) s podporou PoE

Slovensko, Bratislava – 28. 1. 2015 Spoločnosť TP-LINK, celosvetový dodávateľ aktívnych sieťových prvkov pre malé a stredné firmy, predstavuje na slovenskom trhu inteligentný prepínač s označením TP-LINK T1600G-52PS (TL-SG2452P).

Zariadenie je vybavené 48 portami RJ45 s rýchlosťou 10/100/1000 Mbit/s, ktoré podporujú napájanie po ethernetových kábloch (PoE) podľa štandardu 802.3at/af, napr. pre bezdrôtové prístupové body alebo bezpečnostné kamery. Okrem toho je vybavené tiež štyrmi gigabitovými SFP slotmi. K dispozícii sú rovnako aj široké možnosti správy vrátane podrobného riadenia prevádzky hlasových, dátových a video služieb a kvalitného zabezpečenia.

Široká škála funkcií na 2. vrstve

Switch T1600G-52PS (TL-SG2452P) ponúka širokú paletu funkcií na 2. sieťovej vrstve vrátane protokolu 802.1Q pre VLAN, izolácie portov, zrkadlenia portov, protokolov STP/RSTP/MSTP, agregácie liniek a riadenia toku dát podľa štandardu 802.3x. Nechýbajú pokročilé funkcie pre údržbu siete vrátane detekcie spätných slučiek, diagnostiky káblov a IGMP snooping, ktorý zaisťuje, aby multicastová prevádzka smerovala iba do príslušných skupín, ktoré ju chcú prijímať. Switch ponúka aj statické smerovanie, čo je funkcia L2+, ktorá umožňuje jednoducho rozdeliť sieť na segmenty a zefektívniť tak jej prevádzku.

Napájanie pre celú sieť koncových zariadení

Všetkých 48 portov prepínača T1600G-52PS (TL-SG2452P) podporuje štandard IEEE 802.3at/af pre napájanie koncových zariadení po ethernetových linkách (PoE) s celkovým príkonom až 384 W. Týmto spôsobom je možné efektívne napájať napríklad bezdrôtové prístupové body, bezpečnostné kamery, IP telefóny a ďalšie zariadenia, ku ktorým teda nie je nutné viesť elektrické rozvody a napájacie káble od elektrických zásuviek.

Tradične jednoduchá správa a silné zabezpečenie

Jedným z dôvodov pre nasadenie prepínača T1600G-52PS (TL-SG2452P) je aj maximálne zjednodušenie činností správcov siete. Pre rýchle zapojenie a konfiguráciu ponúka zariadenie prehľadné webové grafické rozhranie, príkazový riadok (Telnet) a podporu protokolu SNMP (v1/2/3). Funkcia RMON umožňuje na diaľku získavať informácie o stave siete a upozorňovať na abnormálnu aktivitu.

Prepínač ďalej filtruje IGMP pre každého odberateľa na úrovni portov a bráni tak neoprávnenému prístupu k multicastám. Funkcia Storm Control ochráni sieť pred zahltením broadcastovými, multicastovými a unicastovými paketami. Paletu funkcií doplňuje podpora dvojitého obrazu systému (Dual Image), ktorá skracuje prípadný výpadok pri aktualizácii softvéru switchu.

Riadenie prevádzky na vrstvách L2-L4

Administrátor môže nastaviť priority podľa typov prenesených dát, a to pomocou priority portov, štandardu 802.1P alebo priority DSCP – vďaka tomu je možné zaistiť čistý prenos hlasu a obrazu bez zadrhávania a výpadkov. Organizácia využívajúca komunikačné aplikácie ocení možnosti nastavenia samostatnej virtuálnej siete pre hlasové prenosy.

Kľúčové vlastnosti

  • 48 napájaných gigabitových portov RJ45 podľa normy PoE 802.3at/af (max. 384 W)
  • 4 gigabitové SFP sloty
  • Integrované bezpečnostné funkcie vrátane 802.1Q VLAN, zabezpečenie portov a ochrany proti zahlteniu
  • Nastavenie priorít portov na úrovni L2/L3/L4 a IGMP snooping pre optimalizáciu a zabezpečenie prenosu hlasu a videa
  • Správa pomocou webového rozhrania a príkazového riadku, podpora SNMP, RMON a dvojitého obrazu systému