TP-LINK predstavuje dvojpásmový USB Wi-Fi adaptér Archer T4UH s rýchlosťou až 1,2 Gbit/s

Slovensko, Bratislava – 29. apríla 2015 – Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ bezdrôtových sieťových prvkov pre domácnosti, predstavuje na slovenskom trhu bezdrôtový USB adaptér TP-LINK Archer T4UH pripravený na prevádzku v sieti Wi-Fi rýchlosťou až 1200 Mbit/s. Túto rýchlosť dosahuje vďaka novej generácii bezdrôtového štandardu 802.11ac, ktorý umožňuje súčasné prenosy v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz. K rýchlosti, stabilite a dosahu signálu prispievajú aj dve výkonné externé antény.

Vysokorýchlostné Wi-Fi aj pre staršie zariadenia

TP-LINK Archer T4UH podporuje moderný štandard Wi-Fi s označením 802.11ac, ktorý je 3x rýchlejší než predchádzajúci štandard 802.11n. Externý adaptér, ktorý sa jednoducho zapojí do USB konektoru, teraz umožňuje všetkým počítačom pripojenie rýchlosťou až 867 Mbit/s v menej vyťaženom pásme 5 GHz a 300 Mbit/s v bežne využívanom pásme 2,4 GHz. Vďaka podpore dvoch pásiem je možné prevádzku v sieti rozložiť podľa typu záťaže. Pre menej náročné úlohy ako posielanie e-mailov alebo prechádzanie internetu je možné vyčleniť pásmo 2,4 GHz a pásmo 5 GHz potom vyhradiť pre činnosti, ktoré vyžadujú vysokú priepustnosť, napríklad online hry, zálohovanie veľkých objemov dát alebo prenosy videa v HD kvalite.

USB 3.0 pre skutočne rýchlu komunikáciu

Smerovač TP-LINK Archer T4UH je vybavený rozhraním USB 3.0, ktoré je až 10x rýchlejšie než predchádzajúci štandard USB 2.0, avšak zachováva kompatibilitu aj so staršími zariadeniami. Archer T4UH sa dodáva s 1 m dlhým USB 3.0 káblom, ktorý uľahčuje pripojovanie zariadení k počítaču a umiestnenie do optimálnej polohy.

Kľúčové vlastnosti

  • Kombinovaná rýchlosť prenosu dát až 1200 Mbit/s (867+300) vďaka štandardu 802.11ac
  • Voliteľné dvojpásmové pripojenie pre plynulé streamovanie HD videa a hranie hier bez oneskorení
  • Spätná kompatibilita so staršími štandardmi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
  • Pripojenie cez rýchly port USB 3.0
  • Externé všesmerové antény s veľkým ziskom
  • Elegantný dizajn a malé rozmery vhodné na cesty alebo k častému prenášaniu