TP-LINK predstavuje dvojpásmový gigabitový router Touch P5 s dotykovým displejom

Slovensko, Bratislava – 3. 12. 2015 – Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh nový dvojpásmový Wi-Fi router Touch P5 s unikátnym ovládaním pomocou dotykového displeja. Zariadenie podporuje najnovší štandard Wi-Fi 802.11ac, vďaka ktorému dokáže prenášať dáta kombinovanou rýchlosťou až 1,9 GBit/s, teda niekoľkonásobne rýchlejšie než dnes najbežnejšie siete štandardu N. Je vybavený jednoducho ovládateľnými funkciami pre zabezpečenie a riadenie prístupu k sieti a zdieľanie tlačiarne alebo dátového úložiska. Router v elegantnom, modernom prevedení vďaka multifunkčnému displeju poslúži napríklad aj ako digitálne alebo ciferníkové nástenné hodiny, ktoré nevtieravo doplnia každý interiér.

Rýchle pripojenie do všetkých kútov

Router TP-LINK Touch P5 podporuje novú generáciu štandardu Wi-Fi s označením 802.11ac, ktorý umožňuje prenos dát vo dvoch pásmach – 2,4 GHz a 5 GHz – a dosahuje kombinovanú rýchlosť až 1,9 Gbit/s. Okrem toho umožňuje vytvoriť dve samostatné siete, kde jednoduché úlohy ako posielanie e-mailov alebo prechádzanie internetu prebiehajú v pásme 2,4 GHz, zatiaľ čo menej vyťažené pásmo 5 GHz je zároveň využívané pre činnosti náročné na prenosovú kapacitu, napr. hranie online hier alebo streamovanie videa v ultra vysokom rozlíšení 4K.

Tri externé antény s výkonnými zosilňovačmi výrazne zväčšujú dosah a stabilitu signálu. K lepšiemu a spoľahlivejšiemu pokrytiu prispieva aj technológia smerovania lúča (tzv. beamforming), ktorá lokalizuje koncové zariadenie a sústredí signál jeho smerom, a to aj keď je v pohybe.

Revolučné dotykové ovládanie

Router TP-LINK Touch P5 sa odlišuje od iných zariadení svojej kategórie prehľadným dotykovým displejom, ktorý mu umožňuje vykonávať všetky nastavenia vrátane uvedenia do prevádzky aj bez počítača, tabletu či mobilného telefónu. Dotykový displej ponúka všetko pre pohodlné ovládanie samotného routeru a bezdrôtovej siete – od rodičovskej kontroly cez riadenie prístupu a zdieľanie tlačiarne po nastavenie vyhradenej siete pre hosťov.

Router Touch P5 je už teraz k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti
TP-LINK a to za odporúčanú koncovú cenu 203,60 EUR.

Kľúčové vlastnosti:

  • Podpora novej generácie Wi-Fi 802.11ac, spätná kompatibilita so staršími zariadeniami
  • Súčasná prevádzka v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou rýchlosťou až 1900 Mbit/s
  • Intuitívny dotykový displej pre jednoduchú správu siete
  • Špičkové pokrytie vďaka trom výkonným anténam a technológii smerovania lúča
  • Dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz zvláda viac úloh zároveň bez zasekávania
  • Elegantný vzhľad pre umiestnenie na stôl aj na stenu