TP-LINK Archer C2600 – extrémne rýchle bezdrôtové pripojenie

Slovensko, Bratislava – 20. 10. 2015 Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ aktívnych sieťových prvkov pre malé a stredné firmy, predstavuje na slovenskom trhu extrémne rýchly bezdrôtový router TP-LINK Archer C2600. Nové zariadenie pracuje s moderným štandardom 802.11ac a podporuje technológiu
Multi-User MIMO, ktorá umožňuje plnou rýchlosťou obsluhovať viac mobilných zariadení zároveň. Vďaka tomu dokáže router zaistiť hladký priebeh aj u veľmi náročných úloh vrátane streamovania videa v rozlíšení 4K alebo hrania najmodernejších online hier.

Najrýchlejšie Wi-Fi v oboch pásmach 

Router Archer C2600 využíva technológiu 4-Stream, ktorá umožňuje dosahovať najvyšších technicky možných rýchlostí bezdrôtového štandardu 802.11ac, teda
800 Mbit/s v pásme 2,4 GHz a 1733 Mbit/s v pásme 5 GHz. K vysokému výkonu routeru prispievajú aj štyri externé antény s výkonovými zosilňovačmi a technológiou tvarovania signálu (beamforming). Vďaka vyššie uvedeným parametrom dosahuje Archer C2600 vysokú rýchlosť bezdrôtového pripojenia aj na veľkú vzdialenosť. O rýchle spracovanie dát sa stará dvojjadrový procesor s taktom 1,4 GHz.

Gigabitový Ethernet a rýchle USB pripojenie 

Router TP-LINK Archer C2600 dokáže vytvoriť nie len vysokorýchlostnú bezdrôtovú sieť, ale aj rýchlu miestnu metalickú sieť. Gigabitové WAN a LAN ponúka rýchlosť až desaťkrát väčšiu než dnes najrozšírenejšie 100Mbit/s ethernetové siete. Dva rýchle porty USB 3.0 umožňujú lokálne zdieľať napríklad tlačiareň a úložisko dát, pričom port štandardu USB 3.0 ponúka až 10x rýchlejšie pripojenie než USB 2.0. K dátovému úložisku je navyše možné pristupovať aj cez vstavaný FTP server.

Jednoduchá správa z PC a mobilných zariadení 

Úvodné nastavenie a sprevádzkovanie routeru Archer C2600 trvá len niekoľko minút vďaka prehľadnému webovému rozhraniu a aplikácii Tether. Tá umožňuje tiež spravovať celú sieť z ľubovoľného zariadenia so systémom Android alebo iOS, vrátane nastavenia rodičovskej kontroly alebo vyhradenej siete pre hosťov.

Ohromí nie len výkonom 

Router TP-LINK Archer C2600 zaujme nie len špičkovým výkonom, ale aj dizajnom. Vďaka svojim čistým líniám a kvalitnému materiálovému spracovaniu sa môže stať vkusným doplnkom akejkoľvek modernej domácnosti. LED indikátory na čelnom paneli je možné navyše vypnúť, takže neruší v noci svetlom napríklad v spálni alebo spoločných priestoroch.

Směrovač TP-LINK Archer C2600 je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 240 EUR.

Kľúčové vlastnosti

  • Technológia 4-Stream pre najvyššie technicky možné prenosové rýchlosti bezdrôtového štandardu 802.11ac – 800 Mbit/s (2,4 GHz) a 1733 Mbit/s
    (5 GHz)
  • Pripojenie viacerých zariadení zároveň neznižuje rýchlosti prenosu
  • Spracovanie náročných úloh bez spomaľovania vďaka výkonnému dvojjadrovému procesoru s taktom 1,4 GHz
  • Všesmerový signál do maximálnej vzdialenosti vďaka štyrom výkonným dvojpásmovým anténam s technológiou tvarovania lúča
  • Aplikácia TP-LINK Tether zaistí ovládanie routeru z mobilných zariadení
  • USB porty štandardu 3.0 pre zdieľanie tlačiarne a centrálneho úložiska dát
  • Zabezpečený prístup pre hosťov oddelený od zvyšku siete