Miniatúrny Wi-Fi router TP-LINK TL-WR802N zaistí jednoduché pripojenie k internetu na cestách

Slovensko, Bratislava – 14. 7. 2015 – Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh Wi-Fi router TP-LINK TL-WR802N v prevedení „nano“. Miniatúrny router napájaný z rozhrania USB sa hodí na cesty, a to ako aj pre príležitostné použitie, tak aj pre pravidelné prenášanie. Svojím signálom pokryje jednu stredne veľkú miestnosť a je určený predovšetkým pre použitie s tabletmi, inteligentnými telefónmi, prenosnými hernými konzolami a ďalšími prenosnými elektronickými bezdrôtovými zariadeniami. Hoci sa schová do dlane jednej ruky, je vybavený najmodernejším zabezpečením, podporuje viac bezdrôtových režimov a ponúka prenosovú rýchlosť až 300 Mbit/s, čo pohodlne postačuje pre všetky bežné činnosti.

Malé rozmery a veľká flexibilita pre pripojenie doma, na chalupe a na cestách

Router TL-WR802N o veľkosti približne polovice robustnejšieho inteligentného telefónu sa jednoducho vojde do vrecka. K jeho sprevádzkovaniu stačí pripojiť ethernetový kábel, napr. do zásuvky v hotelovej izbe, a po zadaní východiskového hesla ihneď vznikne bezdrôtový prístupový bod. Napájať je možné pritom buď zo sieťového adaptéra, alebo z počítača USB káblom. TL-WR802N podporuje rôzne prevádzkové režimy – router (východiskový), opakovač, klient, prístupový bod a WISP router, ktorý sa využíva pre pripojenie viacerých zariadení tam, kde poskytovateľ umožňuje využiť iba jednu IP adresu.

Silné zabezpečenie pre neznáme prostredie

Použitie routeru na cestách v neznámom prostredí vyžaduje účinnú ochranu. Router TL-WR802N preto ponúka silné šifrovanie WPA-PSK/WPA2-PSK až s 152bitovým kľúčom. Proti prípadným útočníkom používateľa chráni aj vstavaný firewall a možnosť nastavenia filtru IP adries, MAC adries a domén.

Router TP-LINK TL-WR802N je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 26,51EUR vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti:

  • Rýchle bezdrôtové pripojenie 300 Mbit/s postačuje pre videokomunikáciu, streamovanie multimédií aj online hry
  • Vreckové prevedenie sa hodí domov aj na cesty
  • Podpora viacerých bezdrôtových režimov pre rôzne spôsoby využitia
  • Napájanie cez mikro USB port zo sieťového adaptéra alebo počítača
  • Jednoduchá inštalácia počas niekoľkých minút
  • Robustné zabezpečenie so silným 152bitovým šifrovaním